Üreticiye plastik kasa desteği
google-plus04 Ocak 2016 Pazartesi 12:14 (1615)
İzmir Büyükşehir Belediyesi, zeytinde hasat sonrası kaliteyi artırmak için 2003 üreticiye 12 bin 346 zeytin kasası dağıttı.
Üreticiye plastik kasa desteğiİzmir Büyükşehir Belediyesi, zeytinde hasat sonrası kaliteyi artırmak için 2003 üreticiye 12 bin 346 zeytin kasası dağıttı.

Hasat zamanında plastik kasa kullanımının yaygınlaştırılması ile daha kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretilmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 6 ilçede Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı 20 dekara kadar zeytin alanına sahip küçük üreticilere, Ziraat Odaları aracılığıyla zeytin kasası dağıtımı yaptı. Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça, Karaburun, ve Urla ilçelerindeki toplam 2003 üreticiye 12 bin 346 zeytin kasası dağıtıldı.

Projenin ilçelerdeki dağıtım törenlerine Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da katıldı.

Zeytinin hasat sonrası plastik kasa yerine çuvallarda taşınmasının ürün kalitesini düşürdüğü, küçük üreticinin de gerek iç pazarda gerekse ihracatta talep edilen ürün kalitesinin yakalayabilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin projeyi hayata geçirdiği bildirildi.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler