Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışmasına son başvuru tarihi açıklandı
google-plus21 Nisan 2016 Perşembe 12:51 (1709)
VERİLECEK ÖDÜLLER AÇIKLANDI
Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışmasına son başvuru tarihi açıklandı

15. Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen “5. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması”na eser kabulü başladı. Yarışmaya her yıl Avrupa da dahil olmak üzere pek çok ülkeden sanatçılar katılıyor

 

Yarışmaya 30 Nisan’a kadar başvuru kabul edilecek.


Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği işbirliğinde düzenlenen yarışmada, birinciye bin Euro + Altın Zeytin, ikinciye 800 Euro + Gümüş Zeytin, üçüncüye 600 Euro + Bronz Zeytin verilecek. 6 çizere ise “özel ödül” olarak Bronz Zeytin dağıtılacak.


NEREYE GÖNDERİLECEK

Eserler, “Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği, 5. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması, Posta Kutusu: 87 Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs” adresine gönderilebilecek. Bu arada yarışmaya katılım koşullarıyla ilgili daha fazla bilgi http://www.zeytinkarikaturleri.com adresinden alınabilecek.

Girne Belediyesi, geçen yıl 56 ülkeden 2459 eserle 27 çizerin katıldığı yarışmaya, yurt içinden ve yurt dışından başvuru kabul edilecek.

Ödül kazanan eserler yanında seçici kurulun uygun göreceği eserlerin de bir albüm halinde yayınlanacağı ve 15’inci Zeytin Festivali kapsamında Girne Belediyesi önünde sergileneceği kaydedildi.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler