Zeytin belgeseli izleyiciyle buluşmaya hazır
google-plus07 Nisan 2016 Perşembe 00:06 (3407)
İŞTE FRAGMANLARI...

Ölümsüz Z belgesel filminin çekimleri, 2015-2016 yıllarında, İzmir, Ayvalık, Yırca, Madrid ve Sevilla’da yapıldı. Egeli üreticilerin, zeytin ağacına, zeytin meyvesine ve zeytinyağına olan duygusal bağını araştıran film için Ulusal Zeytin Zeytinyağı Konseyi’nden danışmanlık hizmeti alınmış.

 

Belgeselin anlatıcısı Macit Sonkan. Tiyatro ve sinemadan sonra onu,  bir belgeselde,  ilk kez anlatıcı olarak izleyeceğiz. Sonkan, tam bir zeytin aşığı, Çeşme'de kendi zeytin ağaçlarını yetiştiriyor. Filmin besteleri Yaşar Üniversitesi tarafından Mehmet Can Özer’e sipariş edildi. Elektroakustik müziğin tanınmış isimlerinden Özer, daha önce de bir çok filmin müziklerini yapmış, dünyanın çeşitli yerlerinde konserler veriyor ve şu sıralar Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası için beste yapıyor.

İŞTE TEASERI

 

TANIDIK İSİMLER VAR

Filmin kahramanları arasında Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Çağatay Özcan Kokulu, Urla'da yapımı devam eden Köstem Zeytinyağı Müzesinin kurucusu Levent Köstem, Güler Köstem, Kristal yağlarının sahibi Noel Micaleff, zeytinyağıyla yaptığı yöresel lezzetlerle adını duyuran Beğendik Abi lokantasının sahibi Handan Kaygusuzer yer alıyor.

KAMERA ARKASI GÖRÜNTÜLERİ

 

 

Zeytine ‘Tutku ve sadakatle bağlananların öyküsü’ Ölümsüz Z,  14 Nisan’da Ayvalık Slow Olive’de , 27 Nisan’da Olivtech Fuarında izleyiciyle buluşacak.   

 

Yorumlar
Feza Yıldırım
Türk toplumuna farkındalık yaratma adına yapılan bu görsel umuyorum ki yerine ulaşacak.Bu anlamda emeği geçenleri can-ı yürekten kutluyorum. Ve diyorum ki 5 zeytin ağacı diktim ben . Ya siz !
En Çok Okunan Haberler