Zeytindostları Midilli'ye çıkarma yapıyor
google-plus11 Eylül 2015 Cuma 19:35 (1846)
Zeytindostu Derneği, zeytinciliğiyle ünlü Yunanistan'ın Midilli Adası'na inceleme gezisi düzenliyor... Uzmanlar eşliğinde bölgenin zeytin ve zeytinyağında geldiği düzey ve modern tesislerde incelemede bulunulacak.
Zeytindostları Midilli'ye çıkarma yapıyor

Zeytindostu Derneği, zeytinciliğiyle ünlü Yunanistan'ın Midilli Adası'na inceleme gezisi düzenliyor... Uzmanlar eşliğinde bölgenin zeytin ve zeytinyağında geldiği düzey ve modern tesislerde incelemede bulunulacak. Gezi 19-20 Eylül tarihlerinde 2 gün bir gece olarak düzenlenecek. 


Aynı zamanda eşsiz doğanın keyfini de çıkarabileceğiniz geziye tüm zeytindostlarının davet edildi. Midilli Adası'na yapılacak geziye katılmak isteyenler Zeytindostu Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Berrin Türkyılmaz'dan bilgi alabilecekler...


İletişim numaralarının da belirtildiği açıklamada programa ilişkin dernekten yapılan bilgilendirme şöyle:


Değerli Zeytindostları,

Yerel ekonomisi tarıma, özellikle zeytinyağı üretimine bağlı olan Midilli adasında ki 13 milyon zeytin ağacından yılda 50 bin ton dolayında zeytinyağı çıkarılmaktadır. Komşu ülkemizde bulunan bu adaya zeytin ve zeytinyağı ile ilgili inceleme ve araştırma gezisi düzenliyoruz.

 

Tur ayrıntıları:

1.gün 19 Eylül Cumartesi

2 gün 1 gece sürecek olan tur 19 Eylül Cumartesi Sabah saat 08.00’da Ayvalık Gümrükte buluşup, Gümrük işlemlerimiz ile başlıyor. Ardından 1.5 Saat sürecek olan deniz yolcuğumuza Saat 09.00 itibariyle başlıyoruz. Saat 10.30’da Midilli Adası Gümrük’te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından Bavullarımızı otobüse yerleştirip, günlük turumuza başlıyoruz. Saat 18.00 da otele geçiyoruz.  21.00 a kadar otelde  Akşam katılacağımız Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanıyoruz, saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, Unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.

2. gün 20 Eylül Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Valizlerimiz otobüste kalıyor Saat 17.00 da  Midilli Gümrükte buluşup Otobüsten valizlerimizi alıp 18.00’de Ayvalık’a doğru deniz yolculuğumuza başlıyoruz. 1,5 saat sonra Ayvalık Gümrükte oluyoruz.

 

Konaklama, kahvaltı, taverna akşam yemeği, gidiş dönüş feribot ücretleri, rehberlik ve tercüman hizmeti ücrete dahil 100€ dur.

İçecekler ücrete dahil değildir.

0-6 yaş çocuklar ücretsizdir. 6-12 yaş için ücret 50 € dur.

Gümrük, Pasaport, Vize İşlemleri:

Yeşil pasaportta vize istenmemektedir. Diğer pasaportlarda vizeniz yoksa 52 €  tur tarafından ödenip kapı vizesi alınabiliyor. pasaportlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş gümrük kaşesi varsa midilliye giriş kabul edilmiyor. Ayvalık gümrüğüne her pasaport için kapıda 15 TL ayak bastı parası ödeniyor.

Çocuklu aileler için 11 yaş dahil 20 €  kapı vizesi ödenir. Yeşil pasaport bu ücretten muaftır.

kapı girişi yapacakların ve yeşil pasaportluların pasaport ve kimlik fotokopileri ve pasaporttaki biyometrik fotoğraflarından bir adet 3 gün öncesinden  tur şirketine ulaştırılması gerekiyor.

İletişim:

Hüseyin Bozkurt  : 0532 463 67 12

Berrin Türkyılmaz: 0232 422 01 02

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler