'Türk zeytinyağı sektörü dünya ile entegre'
google-plus08 Mart 2019 Cuma 08:37 (3640)
Zeytindostu Derneği, Olivtech’te ziyaretçileri ağırlıyor
'Türk zeytinyağı sektörü dünya ile entegre'Bu yıl İzmir’de dokuzuncusu düzenlenen Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Zeytindostu Derneği, standında ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor.

Dernek standında 12’inci Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda ödül alan markalar sergilenirken, misafirler zeytinyağı tadımı yapma imkanı buluyorlar. Fuar süresince dernek çalışmaları ziyaretçilere anlatılırken Zeytindostu Derneği yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları da kaliteli zeytinyağı üretimi ve zeytinyağı tadımı ile bilgiler veriyorlar.   

Rekabetçi ve dünyayla denkliği olan sektör…

Tüketicilerini farkındalık eğitimleri ile zeytinyağı konusunda bilinçlendirmeyi sürdürdüklerini kaydeden Zeytindostu Derneği Başkanı Prof. Dr. Fügen Özkaya, dünya ile entegre ve rekabet eden bir sektör olmanın önemine değindi. Özkaya, “İlk düzenlediğimiz yarışma zeytinyağı kalite yarışmasıdır. Bu yarışma Zeytindostu Derneği’nin, ülkemizi taşıdığı noktayı en iyi anlatan yarışmadır. Geçmişten günümüze, bu yarışmalar sayesinde, ürettiği zeytinyağının ne kadar kaliteli veya kusursuz olduğu konusunda bir fikir sahibi olmayan üreticiyi bilgilendirdik. Ülkemiz zeytinyağının önemini bilmeyen tüketiciyi uyardık. Dünya ile entegre olarak uluslararası yarışa ve denkliğe yönlenen bir sektör ortaya çıkarttık. Bu sayede zeytin sektörünün geleceğe dair artık daha gerçekçi ve iddialı hedefler ortaya koyabilmesini sağladık. Yenilikçi anlayışla yönetilen tesislerin sayısının artmasına vesile olduk. Beslenme sağlık ilişkisini giderek daha çok sorgulayan toplumumuza doğru zeytinyağını anlatıyor ve bilinçlenmeye katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

__

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler